Informacja: Dzielnicowi uratowali mężczyźnie życie
(Kategoria: Policja)
Dodana przez: Redakcja
sobota 06 sierpień 2016 - 11:35:14


thumb_2016061001.pngZłotoryjscy dzielnicowi, dzięki prowadzonym poszukiwaniom i udzielonej pomocy, która przyszła w samą porę, uratowali życie młodemu mężczyźnie, który usiłował popełnić samobójstwo. Gdy tylko funkcjonariusze, dowiedzieli się o zamiarze mężczyzny, natychmiast podjęli działania - udało się odnaleźć nieprzytomnego już desperata i dosłownie w ostatniej chwili przyjść mu z pomocą. Policjanci patrolujący w godzinach popołudniowych ulice Złotoryi otrzymali informację, że w jednej z sąsiednich miejscowości mężczyzna najprawdopodobniej chce targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres.Na miejscu nikt jednak nie otwierał drzwi, a lustracja posesji nie wskazywała na obecność mężczyzny. Dzięki pomocy mieszkańców ustalono kolejne miejsca, w których mógł się on znajdować. Policjanci, sprawdzali każdą informację zdając sobie sprawę, że upływający czas nie jest ich sprzymierzeńcem.

Ostatnie informacje, jakie uzyskali policjanci, prowadziły do kolejnej miejscowości. Determinacja policjantów i skuteczność w podejmowaniu działań ratunkowych nie zawiodła. Funkcjonariusze sprawdzili teren stacji paliw oraz położone w odległości około 100 metrów zarośla.

W wyniku podjętych działań poszukiwawczych policjanci znaleźli nieprzytomnego już mężczyznę, który leżał na brzegu rzeki. Udzielona przez policjantów pomoc przedmedyczna uratowała życie młodego mężczyzny. Wezwane przez funkcjonariuszy na miejsce pogotowie ratunkowe, przewiozło 18 – latka do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu dalszej pomocy.

KPP Złotoryja
mł. asp. Iwona Król-SzymajdaŹródło: Złotoryjski Portal Internetowy
( http://zlotoryja.info/portal/informacje/_/?czytaj_wiecej.7403 )