Informacja: Honorata i pokroju
(Kategoria: Kultura)
Dodana przez: Bartosz Jeziorski
środa 04 kwiecień 2018 - 17:09:50


Ukazał się szósty poemat złotoryjskiego poety Edwarda Bańki „Honorata i pokroju” opowiadający o złotoryjskich bliźniaczkach. Jest to ostatnia, pożegnalna książka – dla tego, jak mówi sam autor chciał na zakończenie swojej przygody z pisaniem odnieść się do swojego rodzinnego miasta.W książce przedstawiona jest historia Honoraty i Amelii od samych narodzin do 30 roku życia. Czytelnik może prześledzić karierę naukową Honoraty, której zwieńczeniem jest zdobycie Nagrody Nobla oraz polityczną karierę Amelii, która zostaje przywódcą narodu w wyborach prezydenckich.
- W dwóch ostatnich książkach, najważniejsze jest dla mnie pierwszych 40 wierszy, których tematyka jest dla  mnie bardzo osobista. Staram się poruszyć w niej najciekawsze dla mnie zagadnienia. - mówi Edward Bańka.
Przez 19 ostatnich lat, Edward Bańka napisał równo 900 wierszy w tym 6 poematów: „Sześćdziesiąt dni z życia gejszy” (2013), „Marianna” (2013), „Świat na nowo – rezydenta X” (2014), „Alicja z odzysku” (2014), „Więcej wiary w dniu dzisiejszym …” (2017), „Honorata i pokroju” (2018)
honorata.jpgŹródło: Złotoryjski Portal Internetowy
( http://zlotoryja.info/portal/informacje/_/?czytaj_wiecej.7412 )