;

https://www.facebook.com/PLAYZlotoryja

Forum

logo
Użytkownik: Hasło:
http://zlotoryja.info/portal/informacje/?komentarz.informacja.5625
  Forum dyskusyjne

Ostatnio na forum:
Ostatnio na blogu:
Aktualnie na stronie
Gości (2)
Zarejestrowani (0):

Nowi użytkownicy:
Egeon 26 mar 2018: 12:25
Peronia 26 mar 2018: 12:22
Wojtek1211 27 lut 2018: 21:43
Mszczepaski 01 lut 2018: 14:06
nowakm 22 sty 2018: 17:56

Ostatnie logowania:
donet 26 kwi 2018: 06:00
rankitpl 25 kwi 2018: 16:08
andrzej 25 kwi 2018: 08:49
bgk 19 kwi 2018: 15:36
szwarc 16 kwi 2018: 20:13

Mapa użytkowników

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
» wirtualne dyski
Moderatorzy: admin, Redakcja, devnull, komuna, FrankiPL, Bartosz Jeziorski, PLAYZlotoryja, LOFT, Bieg_Wulkanów, P. Markiewicz, KPP, KPP Złotoryja, Nasze RIO, Kajetan Kukla, ZKS Górnik, PUP Złotoryja, Gardziejewska
Autor Odpowiedzi
bonsoir
czw mar 29 2012, 16:22
[ Wciąga się ]
Z mediów naszych krajowych rysuje się obraz społeczeństwa i pojedynczych ludzi, którzy mają jakiś wstydliwy kłopot z zawartością swoich dysków twardych - a to jakiś poseł najedzie na swój laptop samochodem, a to jakiś prokurator ujawni co przeglądał w internecie jakiś podejrzany, itd.
A przecież nie całe społeczeństwo to zaraz podejrzani i oblesie - jest cała milcząca masa internautów, którzy chronią dane ze swoich dysków twardych - robią kopie i archiwizują.
I tu chciałem zapytać tych właśnie - jak rozmieszczacie w internecie owoce swojej pracy ?
Jak oceniacie oferowane teraz coraz częściej usługi wirtualnych dysków ?

okiełznaj rozum, zdaj się na instynkt
Powrót do góry
anomander
czw mar 29 2012, 21:33

[ Uzależniony ]
Po pierwsze - nie umieszczam w publicznie dostępnym internecie takich owoców mojej pracy, co do których bym sobie nie życzył, żeby każdy i tak mógł się z nimi zapoznać. Moje back-upy nie wiszą w "chmurze" - są szyfrowane, zatapiane w szkle, minowane i zakopywane w lesie ;-)
Ekshibicjonizmu nie rozumiem. Ani w realu, ani w sieci. Miałem do czynienia z kilkoma przypadkami "kradzieży tożsamości" - i to nie jest nic przyjemnego. Jeśli już muszę coś trzymać w sieci, a nie na fizycznym nośniku w kieszeni, to tylko w plikach TrueCrypta - opatrzonych zdrowo szurniętym hasłem. Żadne zabezpieczenie nie jest doskonałe, ale dobra kłódka i pancerne rolety intruza potrafią zniechęcić. Armata na komary? Mój dom, moja armata, komarów nie znoszę.

Jeśli ktoś nie ma obsesji na punkcie rozdzielania swojej sfery prywatnej od swojej sfery publicznej, to wirtualne dyski są OK do... hmm, nie wiem. Nie są OK. Wygodne, ale czy przeciętnemu Kowalskiemu potrzebne? Czy powierzyłbym obcej osobie "na przechowanie" album ze zdjęciami, dokumenty z pracy, domową biblioteczkę? I tak paskudnie się czuję używając gmaila...

Biały Płomień Tańczący Na Modemach Wrogów
(Vramin, wiedźminforum.)
Powrót do góry
KnuthFan
czw mar 29 2012, 23:37
[ Stały bywalec ]
Ogólnie współczesna kryptografia opiera się na problemie dość dużej złożoności obliczeniowej algorytmów służących do faktoryzacji liczb. Bardzo ciekawa sprawa, ten kto by znalazł jakiś algorytm rozkładający liczby na czynniki pierwsze w sensownym czasie mógłby naprawdę niezłe pieniądze zarobić. Jednak problem ten, a tym samym osłabienie algorytmów kryptograficznych, rozwiąże dopiero powstanie komputera kwantowego. Aktualnie łamanie kontenerów zabezpieczonych kilkuset-bitowym kluczem może trwać znacznie dłużej niż istnieje wszechświat. Algorytmy kryptograficzne na tę chwilę są naprawdę silne, ale... najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek. Co z tego, że zaszyfrujesz kontener 256-bitowym kluczem AES jak ustawisz hasło 10-znakowe (przy 256-bitowym hasło powinno mieć jak dobrze liczę ok. 40 znaków, aby nie osłabiać klucza).

Jeżeli chodzi o "chmurki" to przyznam, że ciekaw jestem Google Drive. Niemal codziennie wykorzystuję dokumenty Google do pracy grupowej, a Dropbox ze względu na jego łatwą automatyczną synchronizację danych służy mi niekiedy jako internetowy pendrive. Zdarza mi się także używać SVN.
Powrót do góry
bonsoir
pią mar 30 2012, 16:29
[ Wciąga się ]
Nie rozumiem anomander tego zafiksowania na ekshibicjonistów, ale fan misia berlińskiego lepiej mnie chyba zrozumiał, a propos - czy Knuth się już emocjonalnie odblokował ?
Przecież nie o to mi tu chodzi, żeby jakieś życie w sieci ulokować - za takie coś pewnie byłby Nobel - tylko ochronić zbierane dane - w przypadku zniszczenia lub zagubienia komputera i kopii zapasowych jego dysku - idziesz wtedy do sklepu, kupujesz nowy sprzęt a zgromadzone dane odzyskujesz sobie z sieci, a i w przypadku gdy i Ty się zagubisz to znajomi Twoi znajdą te dane z intencjami w chmurach i nikt nie będzie kopał w lesie szukając Twojego słoika.
To - otwórz link -
się dobrze używa mimo ograniczeń, ale jakie alternatywy ?

Powrót do góry
bonsoir
pią mar 30 2012, 16:57
[ Wciąga się ]

anomander napisał(a) ...

Miałem do czynienia z kilkoma przypadkami "kradzieży tożsamości" - i to nie jest nic przyjemnego.

tu też przecież są inne możliwości - wpuszczasz złodzieja i go masz - coś jak w głupiej komedii z wehikułem czasu, ale to odbiega od tematu ile, gdzie, za ile i jak

Powrót do góry
anomander
pią mar 30 2012, 17:03

[ Uzależniony ]
[Edit: do usunięcia.]

[ Edytowany pią mar 30 2012, 17:28 ]

(Vramin, wiedźminforum.)
Powrót do góry
anomander
pią mar 30 2012, 17:27

[ Uzależniony ]
Bonsoir, "ekshibicjonizm" odnosił się do Twojego pytania o umieszczanie w sieci owoców swojej pracy. Im więcej dobra pokazujesz, tym bardziej Cię ukradną ;-)

Dropbox, usługi Google czy Apple to dla mnie najpierw niekomfortowa świadomość, że ktoś gdzieś może sobie w moich plikach - umowach, wnioskach, zdjęciach, projektach etc. - może bez mojej wiedzy grzebać ile wlezie, o ile go nie zniechęcę dobrym szyfrowaniem, a dopiero potem wygoda.

Ile, gdzie, za ile i jak? - rsync i rodzinny serwer :-)

[ Edytowany pią mar 30 2012, 17:28 ]

(Vramin, wiedźminforum.)
Powrót do góry
bonsoir
pią mar 30 2012, 18:44
[ Wciąga się ]
Fakt, że lokowania owoców pracy w chmurach to mi też tak trochę to
- otwórz link -
przypomina, ale zaszło jednak nieporozumienie – mając zebrane dane, czyli będąc po wykonaniu pracy, niekoniecznie musisz je strzec jako swoje osobiste – stąd pomysł wątku bo grono usługodawców stale rośnie – teraz chyba każdy dostawca łącza oferuje darmowy, w jakimś ograniczonym rozmiarze, wirtualny dysk i to będzie się rozwijać, czyli dalej można rozważać gdzie, ile, za ile i na jakich warunkach.

Powrót do góry
bonjour
sob mar 31 2012, 10:01
[ Czasem coś napisze ]
Z tymi chmurkami to pomysł, jak zwykle, pochodzi od Apple reszta to marne próby naśladownictwa i nadążenia. Apple na razie darmo daje 5GB, robiąca dużo szumu reszta plagiatorów Google i inni ledwie 2GB, Netia przykładowo tylko 1GB chyba, może teraz już 2GB.
Chmurki są zatem tylko pierzaste, małe i rozproszone, a za porządnego cumulusa trzeba zapłacić. Jednak dobrze, że są skoro żyjemy w kraju aspirującym na lidera w regulacjach ACTA, w którym DTV pokazuje serwerownie ZUS aby uspokoić lud pracujący, a nadal nie do końca wiadomo kto finansuje sukcesy wyborcze czy spektakularne budowy wieżowców epatując, wspomniany lud, stadionami.

mniej partnerów, mniejsze ryzyko
Powrót do góry
Darecky
nie kwi 01 2012, 11:20
[ Uzależniony ]
bonjour, akurat Apple ma niewielki wkład w tworzenie chmurek... pomysł chmurek istnieje od 1960 roku, pierwsze funkcjonalne użycie - 1997:) no chyba że jak zwykle kupiło jakiś patent
Powrót do góry
bonjour
nie kwi 01 2012, 13:34
[ Czasem coś napisze ]
Wczoraj, w dniu 31 marca obchodzony był Światowy Dzień Kopii Zapasowej (World Backup Day)
- otwórz link -
- otwórz link -
jak poinformowała straż, w późnych godzinach wieczornych, doszło do zamieszek i incydentów na placu 800-lecia miasta między świętującymi ten dzień a lokalnymi przeciwnikami wprowadzenia umowy ACTA, z wstępnych ustaleń wynika, że są poszkodowani i zatrzymani, a większość to uczniowie Liceum Kolejowego.

Powrót do góry
bonjour
nie kwi 01 2012, 15:18
[ Czasem coś napisze ]
...podobno największe obrażenia ma jakiś lokalny lider przeciwników ACTA - jeden ze świętujacych World Backup Day kręcił młynka ciężkim i starym dyskiem zewnętrznym na kablu - taki aluminiowo obudowany model 1TB i w ręku została mu wtyczka-adapter z FireWire400 na FireWire800, a ten uwolniony blisko 2 kilogramowy dysk trafił tego poszkodowanego w ucho
...mówią też, że była też w tej ustawce jakaś trzecia grupa co chciała przykręcić w nocy jakieś tabliczki z nazwą placu

Powrót do góry
bonsoir
pon kwi 02 2012, 17:56
[ Wciąga się ]
A tak na poważnie, anomander, to ja to widzę tak; forum takie jak to niewątpliwie czeka inwazja lokalsów, których sposobi sobie starostwo - mają tam jakieś dotowane programy, że przyuczają i „fabrycznie nowy” ( z jakiej fabryki ? ) sprzęt im kupują, żeby wykluczeni z internetu nie byli. Nawet jeżeli większość zalega zazwyczaj na plotkarskich portalach czy Facebooku to i tak spora grupa dyspozycyjnych się tu pojawi, realnej pracy w powiecie przecież mało.
Chmury zatem chyba się przydadzą.

Powrót do góry
anomander
pon kwi 02 2012, 19:04

[ Uzależniony ]
Na poważnie? "Panie bonsoir, tu jest internet, tu nie ma na poważnie..." Ot, chmury. Przyjdą i od razu będą bujać w obłokach. ;-)

(Vramin, wiedźminforum.)
Powrót do góry
bonsoir
wto kwi 03 2012, 15:40
[ Wciąga się ]
Chmury panie, tak jest. Ja to się tylko zastanawiam, panie anomander, kto ma w chmurze te ipady naszych posłów - otwórz link -
Często widać jak oni je męczą i dręczą te ipady i to tak, że aż by się chciało gdzieś to zgłosić do czegoś takiego na kształt Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - szczególnie ci z PSL je męczą, panie anomander, bo to wiadomo prawdziwi hodowcy są.
Ja to nie przypuszczałem nawet, że ten kraj nasz w tę stronę pójdzie - otwórz link -
- otwórz link -

Powrót do góry
Egeon
pon mar 26 2018, 12:34
[ Nowy ]
Najlepszy chyba dysk Google

Przejdź do:     Powrót do góry

P      O      R      T      A      L      E            P      A      R      T      N      E      R      S      K      I      E

Nowości  |  Zespół  |  Współpraca  |  Prywatność  |  Prawa autorskie  |  Patronat medialny  |  O portalu  |  Kontakt  |  Reklama
Kontakt z nami we wszystkich sprawach: info@zlotoryja.info
rss1.0 rss2.0 rdf