;

https://www.facebook.com/PLAYZlotoryja

Forum

logo
Użytkownik: Hasło:
http://zlotoryja.info/portal/informacje/?komentarz.informacja.5625
  Forum dyskusyjne

Ostatnio na forum:
Ostatnio na blogu:
Aktualnie na stronie
Gości (1)
Zarejestrowani (0):

Nowi użytkownicy:
Egeon 26 mar 2018: 12:25
Peronia 26 mar 2018: 12:22
Wojtek1211 27 lut 2018: 21:43
Mszczepaski 01 lut 2018: 14:06
nowakm 22 sty 2018: 17:56

Ostatnie logowania:
donet 26 kwi 2018: 06:00
rankitpl 25 kwi 2018: 16:08
andrzej 25 kwi 2018: 08:49
bgk 19 kwi 2018: 15:36
szwarc 16 kwi 2018: 20:13

Mapa użytkowników

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
» Dotacje na firme!!!
Moderatorzy: admin, Redakcja, devnull, komuna, FrankiPL, Bartosz Jeziorski, PLAYZlotoryja, LOFT, Bieg_Wulkanów, P. Markiewicz, KPP, KPP Złotoryja, Nasze RIO, Kajetan Kukla, ZKS Górnik, PUP Złotoryja, Gardziejewska
Autor Odpowiedzi
AutoKlinika
sob gru 21 2013, 18:40

[ Nowy ]
Witam!!!

Szukam jakichkolwiek informacji na temat dofinansowań na rozbudowę istniejącej już działalności gospodarczej lub na otworzenie nowej (inna osoba). Działalność prowadzona jest na terenie wiejskim. Potrzebowałbym informacji od ludzi którzy brali już jakieś dofinansowanie lub mają kontakt do osób które zajmują się tym zawodowo oczywiście odpłatnie i mniej więcej w naszych okolicach (dolny śląsk).
Powrót do góry
barbara-zwierzynska
sob gru 21 2013, 18:49

[ Uzależniony ]
sprawdź w urzędzie pracy - na nowe stanowiska itd,na nową działalność - ale to musisz być długotrwale bezrobotny i często spełniać też warunki wiekowe - ale popytać zawsze można, najwyżej sie dowiesz, że za pół roku będą konkursy,
warto też zajrzeć na stronę ARLEG SA - rozdają dotację dla małych firm, tylko to wszytko zazwyczaj jest ze środków unijnych, a teraz "perspektywa finansowa 2007-2013" się kończy a do nowej "2014-2020" dopiero się wszyscy zabierają - więc może być ciężko coś znaleźć

----------------------------------------------
- email -
- otwórz link -
Powrót do góry
_jete_
pon gru 23 2013, 08:28
[ Uzależniony ]
Aby w Urzędzie Pracy otrzymać dotację na własną firmę nie trzeba być długotrwale bezrobotnym. Jednak w przypadku projektów współfinansowanych ze środków UE, należy spełniać warunki określone w konkretnym projekcie (np. czas pozostawania w rejestracji PUP lub wiek). Dotacje z Funduszu Pracy nie mają takich obostrzeń i każdy może się starać o pieniążki. Kwota to sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia. Przyjmuje się okolicę 20 tyś. Przy dotacjach z UE kwota może być 2 razy wyższa, ale tam obowiązuje często konkurs biznesplanów, czasami również wkład własny. Zobaczymy co przyniesie nowy budżet unijny. Pozdrawiam
Powrót do góry
KPP
pon gru 23 2013, 12:15
[ Uzależniony ]
Na ostatniej konferencji "Erasmus+Młodzież=Praca" mówiono m.in. o Inkubatorach Przedsiębiorczości. Nie zagłębiałem się bardziej w temat, ale pamiętam, że na PWr dużo o tym od dłuższego czasu się o tym mówi. Pomagają w wielu sprawach formalnych, tj. biznesplan, wniosek o dotację. Czy finansowo również - tego nie wiem. Są jeszcze wszelkiej maści startupy, pomoc ze strony kapitału prywatnego.

[Strona domowa] [Zlotoryjanie.pl]
Powrót do góry
nologo
pon gru 23 2013, 20:43
[ Uzależniony ]
a propo pwr
inkubator to w hodowli kur niezbędny
w piątek z akademików na biskupinie jak się wszyscy w kierunku śródmieścia wyrwą to jakoś po koreańsku mi to wygląda bo komunikacja miejska nie wydolna się okazuje i wędrująca rzeka ludzi się robi tak że azjatycko jakoś to wygląda
gondole przez odrę tu nie pomogą trzeba łbem urbanisty ruszyć
ale po europejsku
Powrót do góry
KPP
pon gru 23 2013, 23:17
[ Uzależniony ]
Pisz z sensem, albo nie pisz wcale ; )

Powrót do góry
nologo
pią gru 27 2013, 08:59
[ Uzależniony ]
może ludzie potrzebują tych wszystkich przewlekłych prowizorek budowlanych korków i stłoczeń komunikacyjnych bo tylko tak czują się po wielkomiejsku ?
ale to faktycznie i za trudny i odbiegający temat na to tu forum zresztą socjologiczny czy behawioralny też nie wiadomo
ale wy piszcie w temacie jak alreg sa daje i komu dotacje czyli kto i jak może zastartować ja chętnie poczytam
Powrót do góry
jozinzbazin
sob gru 28 2013, 19:30
[ Uzależniony ]
W 2 połowie 2014 prawdopodobnie będzie nabór wniosków na nowy budżet, teraz tylko kredyt ze wsparciem unijnym
Powrót do góry
nologo
nie gru 29 2013, 10:16
[ Uzależniony ]
no to jest całe pół roku żeby się zastanowić czy dotychczasowa polityka rozdziału dotacji rozwiązywała problemy czy rodziła patologie
tylko żeby pisać co się o tym samemu myśli albo czego się doświadczyło a nie wklejać tu jakieś sloganowe wyrywki z folderów jak jakiś podstawiony przez administrację na forum dużurny
podam rebusowy przykład bo był tu na forum kiedyś jakiś amator kolejnictwa
można siąść nad nim w auli pwr albo w innej salce jakiejś jej filii
z dotacją 21 mln za 34 mln do listopada 2013 odnowiono linię nr 311 jelenia góra -szklarska poręba po czym po 10 dniach 16 listopada ją zamknięto i uruchomiono zastępcze autobusy
pytanie dla studentów politechniczno-ekonomicznych brzmi
czy obecnie trwający remont linii 311 jest dotowany ?
Powrót do góry
KPP
nie gru 29 2013, 13:12
[ Uzależniony ]
nologo napisał(a) ...
no to jest całe pół roku żeby się zastanowić czy dotychczasowa polityka rozdziału dotacji rozwiązywała problemy czy rodziła patologie tylko żeby pisać co się o tym samemu myśli albo czego się doświadczyło a nie wklejać tu jakieś sloganowe wyrywki z folderów jak jakiś podstawiony przez administrację na forum dużurny podam rebusowy przykład bo był tu na forum kiedyś jakiś amator kolejnictwa można siąść nad nim w auli pwr albo w innej salce jakiejś jej filii
Siadaj sobie gdzie chcesz, z kim chcesz i rozprawiaj sobie o czym chcesz. Nie sugeruj jednak, że jestem podstawiony przez administrację forum, bo w przeciwieństwie do twojego konta nie kryje się za samym nickiem. Poza tym z tego co wiem to Bartek, właściciel tego portalu, nie jest zainteresowany modernizacją tych linii kolejowych. Temu, który chce wiedzieć kim jestem umożliwiam natychmiastowe sprawdzenie tego. Jeżeli masz coś do inicjatywy to proszę o konkrety. Krytykować jest łatwo, ale trudniej z sensem. Ty wolisz np. "Złotą sieć", albo np. "Dom spotkań Złotoryja-Pulsnitz", a ja wolę linię kolejową. Ty masz swoje racje i ja je mam ; )
nologo napisał(a) ...
z dotacją 21 mln za 34 mln do listopada 2013 odnowiono linię nr 311 jelenia góra -szklarska poręba po czym po 10 dniach 16 listopada ją zamknięto i uruchomiono zastępcze autobusy pytanie dla studentów politechniczno-ekonomicznych brzmi czy obecnie trwający remont linii 311 jest dotowany ?
Informacja z folderu, o którym tak mówisz powyżej? Zamknięto na dwa miesiące, w stycznu ma być ponownie ta linia otwarta. Czy z winy inwestora to wszystko się dzieje? Zamknięto ją przez wiadukt DROGOWY, a nie kolejowy, który nie należał do właściciela linii kolejowej (Urzędu Marszałkowskiego). Zresztą nie było wiadomo do kogo należał ten obiekt. Absurd. Tego typu obiekty najczęściej nie są własnością tych, do których należy linia. W przeciwieństwie do wiaduktów kolejowych. Tak, więc modernizacja tego nie obejmowała. Swoją drogą jest to jedna z dwóch linii w województwie należących do Zarządu Województwa. Kilka lat temu ożywiono linię Wrocław - Trzebnica takim podejściem. Nie ma co krytykować pomysłu.

[ Edytowany nie gru 29 2013, 13:13 ]

Powrót do góry
nologo
pon gru 30 2013, 16:22
[ Uzależniony ]
czasem tak bywa że rozrośnięte ego przesłania komuś kompletny i właściwy ogląd sytuacji
miałem na myśli administrację publiczną a nie li tylko administrację forum na którym gościmy mniej czy bardziej anonimowo ja może bardziej bo piszę w tylko o temacie
a lansem własnej osoby się tu nie zajmuję
to nikt już nie rozwinie nic w temacie alerg’sa ?
Powrót do góry
KPP
pon gru 30 2013, 19:22
[ Uzależniony ]
nologo napisał(a) ...
czasem tak bywa że rozrośnięte ego przesłania komuś kompletny i właściwy ogląd sytuacji

Konkrety, proszę.

nologo napisał(a) ...
miałem na myśli administrację publiczną a nie li tylko administrację forum
Administracja publiczna miałaby mnie podstawiać? Dobre sobie. Oni nie są raczej tym tematem zainteresowani (na to wskazują odpowiedzi jakie uzyskałem z różnych JST), więc dlaczego by mieli KOGOKOLWIEK podstawiać? Temat zastępczy? Piszę na kilka innych tematów artykuły na zlotoryjanie.pl, czy Echu Złotoryi i napewno nie są to peany na cześć miłościwie nam panujących włodarzy. Teorie spiskowe są fajne, ale tylko jako humor.
nologo napisał(a) ...
na którym gościmy mniej czy bardziej anonimowo ja może bardziej bo piszę w tylko o temacie a lansem własnej osoby się tu nie zajmuję to nikt już nie rozwinie nic w temacie alerg’sa ?
Gdyby mi zależało na lansie, to bym to inaczej robił, a nie pisał na forum, które podupada na tematy, które są trudne. Jedynym powodem, dla którego nie ukrywam kim jestem jest raczej to, że uważam, że ogólnie wypowiedzi powinny być podpisane. Można wypowiadać się anonimowo w internecie i potem zupełnie inaczej pod nazwiskiem popadając w hipokryzję. Jeżeli powiem komuś coś innego niż napiszę, to daje mu okazję do tego, aby mi to wytknął : )

[ Edytowany pon gru 30 2013, 19:22 ]

Powrót do góry
nologo
pon gru 30 2013, 21:05
[ Uzależniony ]
czyli nadal tkwimy w jakimś dziwnym qui pro quo
obwiniam o to internautkę barbra’ę bo to ona
podrzuciła tu tego arleg’sa jak kukułcze jajo i następczo nabrała wody w usta
Powrót do góry
Ogórek
wto gru 31 2013, 05:19
[ Uzależniony ]
W aleg'sie sytuacja zmienia się często, w zależności od dostępnych funduszy unijnych.
Pytaj u źródła, może potrzebujesz wsparcia psychicznego, bo nie wiadomo o co Ci chodzi.
- otwórz link -

[ Edytowany wto gru 31 2013, 05:32 ]
Powrót do góry
nologo
wto gru 31 2013, 09:42
[ Uzależniony ]
o moją psychikę się nie kłopocz kompleks twój rozumiem ale trzymajmy się tematu
-
ładna strona ale geneza tej spółki jest znacznie od strony starsza
obserwując spółki z udziałem skarbu państwa każdy średnio inteligentny dostrzeże istnienie dwóch systemów gospodarczych
deklarowanego i praktykowanego
Powrót do góry
Ogórek
śro sty 01 2014, 01:31
[ Uzależniony ]
nologo napisał(a) ...

o moją psychikę się nie kłopocz kompleks twój rozumiem ale trzymajmy się tematu

Widzisz nologo, bo to jest tak w arlegu.
Zanim jakie kolwiek unijne wsparcie dostaniesz, przejdziesz rozmowę z psychologiem, będziesz miał obnażoną osobowość.
Powrót do góry
nologo
czw sty 02 2014, 08:43
[ Uzależniony ]
@ogórek dobrze że dzielisz się tu z nami swoimi doświadczeniami
domyślam się że ten psycholog wykrył u ciebie alter ego barbary ;)
-
może jest jeszcze ktoś kto uszanuje autora wątku i doradzi jemu i innym jak dialogować z takim arleg’sem jak się zabezpieczyć żeby jakiegoś ciekawego i innowacyjnego pomysłu na biznes mu nie podebrał dla konkurencji wciskając pomysłodawcy psychologa ?
Powrót do góry
Mercus
pon cze 09 2014, 21:42
[ Klimatyzuje się ]
Chodzi Ci o dotację z Urzędu, czy z UE, bo to dwie różne sprawy. W pierwszym przypadku łatwiej jest zdobyć dotację, ale trzeba się spieszyć, bo szybko jest wykorzystywana pula przeznaczona na to i trzeba czekać ok. 5 m-cy, żeby została przyznana nowa. Poza tym realna kwota jaką można otrzymać z Urzędowej dotacji to ok. 20.000 zł., więc w zależności od biznesu, może być to kropla w morzu. Jeśli chodzi o dotację z UE, to można tu liczyć na naprawdę fajne pieniądze, ale nie jest też łatwo je otrzymać. Pomijając sam bardzo sformalizowany proces starania się o jej uzyskanie i prawidłowe wypełnienie masy formularzy, które sprawdzane są bardzo restrykcyjnie, to trzeba się jeszcze ''wstrzelić'' w rodzaj działalności. Sam starałem się o dotację na produkcję tego typu wypełniaczy do paczek http://www.rajapack.pl/index.php?so=wypelniacze-do-paczek-i-ochrona/flo-pak-wypelniacz-do-paczek-chipsy- ale nie uzyskałem jej, bo biznes okazał się mało perspektywiczny i przede wszytkim mało innowacyjny. Przede wszystkim pierszeństwo mają biznesy związane z branżą IT oraz o szerokim publicznym zakresie.
Powrót do góry
Mildana
pon wrz 14 2015, 22:24
[ Rozgląda się ]
Ja już sobie odpuściłam wszelkie dotacje. W sumie ja chciałam założyć firmę tylko dlatego, żeby móc pracować w domu, bo mam małe dziecko. Ale okazało się, że mogę tak pracować będąc normalnie zatrudniona u kogoś. W końcu od tego są takie chmury obliczeniowe - otwórz link -
Powrót do góry
Egeon
pon mar 26 2018, 12:29
[ Nowy ]
Dużo z tym zachodu strasznie i trzeba się przedzierać przez wymogi i warunki

[ Edytowany pon mar 26 2018, 12:32 ]
Powrót do góry

Przejdź do:     Powrót do góry

P      O      R      T      A      L      E            P      A      R      T      N      E      R      S      K      I      E

Nowości  |  Zespół  |  Współpraca  |  Prywatność  |  Prawa autorskie  |  Patronat medialny  |  O portalu  |  Kontakt  |  Reklama
Kontakt z nami we wszystkich sprawach: info@zlotoryja.info
rss1.0 rss2.0 rdf