;

https://www.facebook.com/PLAYZlotoryja

Informacje


logo
Użytkownik: Hasło:
http://zlotoryja.info/portal/informacje/?komentarz.informacja.5625
  Informacje
Kategorie informacji:

Przeczytaj także

 Alicja z odzysku
 Więcej wiary w dniu dzisiejsz
 Silny wiatr
 Dzień Życzliwości 2016'
 Uwaga! Zmiana organizacji ruch
 Zbiórka karmy w ROSSMANN
 Charytatywny Festyn dla Laury
 Msza z modlitwą o uzdrowienie
 Dzielnicowi uratowali mężczy
 Alarm powietrzny - trening

Ostatnie komentarze
Zmainy w społeczności:
Aktualnie na stronie
Gości (5)
Zarejestrowani (0):

Nowi użytkownicy:
Wojtek1211 27 lut 2018: 21:43
Mszczepaski 01 lut 2018: 14:06
nowakm 22 sty 2018: 17:56
magdalenabogacz 04 sty 2018: 19:09
Magalena123 04 sty 2018: 19:07

Ostatnie logowania:
szwarc 18 mar 2018: 08:38
zapraszam 17 mar 2018: 23:11
andrzej 17 mar 2018: 14:10
kedar75 14 mar 2018: 20:52
donet 13 mar 2018: 06:00

Mapa użytkowników
KGHM kupuje szpitale Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Samorządy - 23 lis 2011: 10:16 - opini: 0 - dodał: Bartosz Jeziorski

zoz_zotoryja.jpgNależąca do KGHM spółka Miedziowe Centrum Zdrowia próbuje odkupić od powiatu prywatyzowany właśnie lubiński szpital. W ubiegłym tygodniu, podczas I Forum Zagłębia Miedziowego w Brunowie koło Lwówka Śląskiego, oficjalnie ogłosiła także zainteresowanie przejęciem trzech innych powiatowych szpitali: w Głogowie, Złotoryi i Bolesławcu. Starostowie bardzo zapalili się do tego pomysłu. We współpracy z KGHM dostrzegli szansę stworzenia pierwszego w kraju holdingu szpitali oferującego nowoczesną, kompleksową, skoordynowaną opiekę dla ponad 300 tysięcy mieszkańców starego i nowego zagłębia miedziowego. To szansa na uratowanie powiatowych placówek, borykających się z długami i brakiem środków na inwestycje.Edward Schmidt, prezes MCZ, wyjaśnia, że inspiracją dla pomysłu były badania Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego dotyczące oczekiwań samorządów wobec KGHM. Okazało się, że liczą one na pomoc w rozwiązaniu problemów opieki zdrowotnej.

- Ciężka sytuacja finansowa szpitali wynika z tego, że ilość środków w Narodowym Funduszu Zdrowia jest ściśle ograniczona i dalece niewystarczająca - analizuje prezes Schmidt.

- Samorządy próbują wyciągnąć z NFZ jak najwięcej pieniędzy dla siebie, np. oferując nowe produkty, nie zawsze uzasadnione. Wtedy objawia się syndrom krótkiej kołdry: gdy jeden ciągnie, zaczyna jej brakować dla innych. Chcemy wziąć na siebie rolę koordynatora opieki szpitalnej w regionie. Proponujemy połączenie kapitałowe tych szpitali z KGHM jako głównym udziałowcem. Samorządy zachowałyby część udziałów i wpływ na decyzje dotyczące opieki zdrowotnej na swoim terenie.

Połączone pod szyldem MCZ szpitale mogłyby redukować koszty, np. poprzez wspólne zakupy.

Złotoryjski starosta Józef Sudoł entuzjastycznie przyjął pomysł ogłoszony w Brunowie.

- Za MCZ stoi bogaty i odpowiedzialny właściciel, czyli KGHM - mówi Sudoł. - To jedyne rozsądne rozwiązanie naszych problemów. Jeszcze w 2012 roku przekształcimy nasz szpital w spółkę, bo to pierwszy warunek, by mogło dojść do transakcji.

Zgadza się z nim Cezary Przybylski, starosta bolesławiecki. - Pomysł wydaje nam się dobry. Zwłaszcza że na terenie naszego powiatu ma szansę powstać kopalnia miedzi. Kombinat jako inwestor daje szansę na stabilne zarządzanie służbą zdrowia.

Wicestarosta głogowski Grzegorz Anyż też ma zaufanie do KGHM. - Teraz należy z MCZ porozmawiać o szczegółach - dodaje.

Panorama Legnicka
Piotr Kanikowski

 Linki sponsorowane: 
Facebook MySpace Buzz Twitter


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii , ale ich autorzy. Użytkownik zamieszczający dane (informacje, zdjęcia, grafiki, komentarze) naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich może ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Użytkownik, który udostępnił jakiekolwiek dane w Portalu oświadcza, że zamieszczone dane w serwisie nie spowoduje naruszenia jakichkolwiek praw osób trzecich. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO może, w ramach obowiązującego prawa, przekazać uprawnionym organom na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań pozostające w jego posiadaniu dane identyfikacyjne Użytkowników naruszających prawo. Wszelkie komentarze naruszające te zasady będą wyłączane a konta Użytkowników je naruszające będą blokowane.

Jeżeli chcesz dodać swoją opinie, musisz się zalogować.


P      O      R      T      A      L      E            P      A      R      T      N      E      R      S      K      I      E

           

Nowości  |  Zespół  |  Współpraca  |  Prywatność  |  Prawa autorskie  |  Patronat medialny  |  O portalu  |  Kontakt  |  Reklama
Kontakt z nami we wszystkich sprawach: info@zlotoryja.info
rss1.0 rss2.0 rdf