;

https://www.facebook.com/PLAYZlotoryja

Informacje


logo
Użytkownik: Hasło:
http://zlotoryja.info/portal/informacje/?komentarz.informacja.5625
  Informacje
Kategorie informacji:

Przeczytaj także

 Honorata i pokroju
 Alicja z odzysku
 Więcej wiary w dniu dzisiejsz
 Silny wiatr
 Dzień Życzliwości 2016'
 Uwaga! Zmiana organizacji ruch
 Zbiórka karmy w ROSSMANN
 Charytatywny Festyn dla Laury
 Msza z modlitwą o uzdrowienie
 Dzielnicowi uratowali mężczy

Ostatnie komentarze
Zmainy w społeczności:
Aktualnie na stronie
Gości (5)
Zarejestrowani (0):

Nowi użytkownicy:
Egeon 26 mar 2018: 12:25
Peronia 26 mar 2018: 12:22
Wojtek1211 27 lut 2018: 21:43
Mszczepaski 01 lut 2018: 14:06
nowakm 22 sty 2018: 17:56

Ostatnie logowania:
andrzej 19 kwi 2018: 09:18
szwarc 16 kwi 2018: 20:13
gisia 16 kwi 2018: 10:24
zapraszam 14 kwi 2018: 19:01
tosiek09 12 kwi 2018: 23:15

Mapa użytkowników
Anna German i Napoleon na zamku Grodziec Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Turystyka - 13 sie 2013: 22:01 - opini: 0 - dodał: Bartosz Jeziorski

grodziec.jpgZagadka: Co łączy słynna piosenkarkę, legendarnego wodza i rycerzy? Odp. Weekend 17-18 sierpnia …! W sobotę na dziedzińcu zamku, położonego na wygasłym wulkanie, odbędzie się Turniej Łuczniczy o Srebrny Pierścień Kasztelana. Z kolei w niedzielę turyści będę mogli około południa znów zobaczyć pokazy strzelania do tarczy, a następnie usłyszeć repertuar Anny German. Wykonująca go Lucyna Franczak pojawi się na scenie z zespołem „Lejdis” ze Składowic.Zmiana klimatu następu o godzinie 15.30. Wówczas to w Sali Rycerskiej, z racji obchodzonej tego dnia na Zamku Grodziec „200. Rocznicy Kampanii Napoleońskiej na Śląsku”, będzie miał miejsce wykład z pokazem multimedialnym. Szymon Wrzesiński - autor książki „Napoleon nad Bobrem i Kwisą. Szlakiem bitew, skarbów i zabytków wojny 1813 roku” - opowie o niezwykłej, acz prawdziwej historii, która wydarzyła się kilkanaście kilometrów od zamku 21 sierpnia 1813 roku. Po wygranej bitwie nad rzeką Bóbr cesarz Francji udał się ze swym sztabem do kamienicy położonej we Lwówku Śląskim. Doszło tam do niezwykłego wydarzenia, które upamiętniano na Dolnym Śląsku przez długie dekady podczas kolejnych rocznic poświęconych pokonaniu wojsk napoleońskich. O tym, co się tam stało i dlaczego po ostatniej wojnie Polacy nie wznowili tej jedynej na świecie tradycji, dowiedzą się wszyscy goście, którzy pojawią się w jednej z komnat zamku.

Nader interesująco zapowiada się kolejna prezentacja. Miejscowy regionalista i zarazem pracownik ZPEW we Lwówku Śląskim – Przemysław Popławski, zaprezentuje w formie pokazu multimedialnego największą ze znanych w regionie kolekcji dawnych pocztówek ukazujących Ostrzycę Proboszczowicką. Goście usłyszą szereg ciekawostek związanych z najwyższym wzniesieniem Pogórza Kaczawskiego, będącego pozostałością dawnego wulkanu. Podobno na jej zboczach miał swą kryjówkę Czarny Janek? Czy to prawda, dowiemy się wkrótce!

Szymon Wrzesiński

 Linki sponsorowane: 
Facebook MySpace Buzz Twitter


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii , ale ich autorzy. Użytkownik zamieszczający dane (informacje, zdjęcia, grafiki, komentarze) naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich może ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Użytkownik, który udostępnił jakiekolwiek dane w Portalu oświadcza, że zamieszczone dane w serwisie nie spowoduje naruszenia jakichkolwiek praw osób trzecich. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO może, w ramach obowiązującego prawa, przekazać uprawnionym organom na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań pozostające w jego posiadaniu dane identyfikacyjne Użytkowników naruszających prawo. Wszelkie komentarze naruszające te zasady będą wyłączane a konta Użytkowników je naruszające będą blokowane.

Jeżeli chcesz dodać swoją opinie, musisz się zalogować.


P      O      R      T      A      L      E            P      A      R      T      N      E      R      S      K      I      E

           

Nowości  |  Zespół  |  Współpraca  |  Prywatność  |  Prawa autorskie  |  Patronat medialny  |  O portalu  |  Kontakt  |  Reklama
Kontakt z nami we wszystkich sprawach: info@zlotoryja.info
rss1.0 rss2.0 rdf