;

https://www.facebook.com/PLAYZlotoryja

Informacje


logo
Użytkownik: Hasło:
http://zlotoryja.info/portal/informacje/?komentarz.informacja.5625
  Informacje
Kategorie informacji:

Przeczytaj także

 Honorata i pokroju
 Alicja z odzysku
 Więcej wiary w dniu dzisiejsz
 Silny wiatr
 Dzień Życzliwości 2016'
 Uwaga! Zmiana organizacji ruch
 Zbiórka karmy w ROSSMANN
 Charytatywny Festyn dla Laury
 Msza z modlitwą o uzdrowienie
 Dzielnicowi uratowali mężczy

Ostatnie komentarze
Zmainy w społeczności:
Aktualnie na stronie
Gości (4)
Zarejestrowani (0):

Nowi użytkownicy:
Egeon 26 mar 2018: 12:25
Peronia 26 mar 2018: 12:22
Wojtek1211 27 lut 2018: 21:43
Mszczepaski 01 lut 2018: 14:06
nowakm 22 sty 2018: 17:56

Ostatnie logowania:
rankitpl 21 kwi 2018: 13:01
bgk 19 kwi 2018: 15:36
andrzej 19 kwi 2018: 09:18
szwarc 16 kwi 2018: 20:13
gisia 16 kwi 2018: 10:24

Mapa użytkowników
Dobków wśród najlepszych Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Turystyka - 03 cze 2016: 12:01 - opini: 0 - dodał: Redakcja

thumb_2016060309.pngDobków znalazł się w gronie 24 najciekawszych wsi europejskich, które obecnie podlegają ocenie przez ekspertów Europäische ARGE Landentwicklung & Dorferneuerung - Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi. Stowarzyszenie to postrzega swoją rolę w uwydatnianiu znaczenia obszarów wiejskich i problemów ich mieszkańców w społeczeństwie jako całości, wykorzystując reklamę, media i politykę, co tym samym ma zapewnić szerokie poparcie dla zachowania wsi i tworzenia w nich tętniących życiem i atrakcyjnych ośrodków. 1 czerwca komisja konkursowa przez 6 popołudniowych godzin zwiedzała Dobków…Mieszkańcy zaprezentowali oceniającym największe dokonania swej społeczności, głównie organizacji pozarządowych oraz przedstawili najciekawsze inicjatywy lokalne. Głównym moderatorem był Krzysztof Rozpędowski. Wspierali go przedstawiciele dobkowskich organizacji, przedsiębiorcy i samorządowcy z burmistrzem Józefem Kołczem  i Pawłem Czyszczoniem - dyrektorem Wydziału Obszarów Wiejskich UMWD na czele. Wręczenie nagród nastąpi w dniach 8-10 września 2016 r. na Węgrzech. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy spotkania.

Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi powstało w 1989 roku jako organizacja niezwiązana z administracją państwową, zrzeszająca przedstawicieli rządu, naukowców, a także ekspertów ds. odnowy wsi, lokalnych polityków oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych (NGO). Wykorzystując sieci partnerskie, Stowarzyszenie promuje działania na rzecz poprawy jakości życia na wsi oraz zwiększania szans gospodarczych i walorów wypoczynkowych obszarów wiejskich.

ARGE jest zarejestrowanym stowarzyszeniem, z siedzibą w Wiedniu. Obecnie jego członkami/partnerami są 23 kraje i regiony europejskie, a mianowicie Bawaria, kolonia niemiecka w Belgii, Burgenland, Hesja, Karyntia, Luksemburg, Dolna Austria, województwo opolskie, Nadrenia-Palatynat, Saksonia, Salzburg, Słowacja, Słowenia, Południowy Tyrol, Styria, Turyngia, Tyrol, Czechy, Węgry, Vorarlberg, województwo śląskie, Szwajcaria i gmina Hinterstoder. Organizacjami członkowskimi są również „Europäisches Bildungsforum für ländliche Entwicklung” i „Arge Ländlicher Raum”.

Priorytety i działania
Głównym celem ARGE jest promowanie międzynarodowej wymiany wiedzy i doświadczeń, zwłaszcza w płaszczyźnie wertykalnej między decydentami a społeczeństwem, jak również horyzontalnej - pomiędzy państwami europejskimi, regionami i wsiami. Stowarzyszenie stara się także zachęcać mieszkańców wsi do uczestnictwa w procesach decyzyjnych i nakłaniać ich do podejmowania inicjatyw w zakresie kształtowania własnego środowiska życia i umacniania swojej tożsamości Europejczyków z lokalnymi korzeniami. Nie mniej ważne jest to, że ARGE postrzega swoją rolę w uwydatnianiu znaczenia obszarów wiejskich i problemów ich mieszkańców w społeczeństwie jako całości na wykorzystywaniu reklamy, mediów i sfery polityki, co tym samym zapewnia szerokie poparcie dla zachowania wsi i tworzenia w nich tętniących życiem i atrakcyjnych ośrodków.
2016060308.png
źródło: swierzawa.pl

 Linki sponsorowane: 
Facebook MySpace Buzz Twitter


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii , ale ich autorzy. Użytkownik zamieszczający dane (informacje, zdjęcia, grafiki, komentarze) naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich może ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Użytkownik, który udostępnił jakiekolwiek dane w Portalu oświadcza, że zamieszczone dane w serwisie nie spowoduje naruszenia jakichkolwiek praw osób trzecich. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO może, w ramach obowiązującego prawa, przekazać uprawnionym organom na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań pozostające w jego posiadaniu dane identyfikacyjne Użytkowników naruszających prawo. Wszelkie komentarze naruszające te zasady będą wyłączane a konta Użytkowników je naruszające będą blokowane.

Jeżeli chcesz dodać swoją opinie, musisz się zalogować.


P      O      R      T      A      L      E            P      A      R      T      N      E      R      S      K      I      E

           

Nowości  |  Zespół  |  Współpraca  |  Prywatność  |  Prawa autorskie  |  Patronat medialny  |  O portalu  |  Kontakt  |  Reklama
Kontakt z nami we wszystkich sprawach: info@zlotoryja.info
rss1.0 rss2.0 rdf