;

https://www.facebook.com/PLAYZlotoryja

Informacje


logo
Użytkownik: Hasło:
http://zlotoryja.info/portal/informacje/?komentarz.informacja.5625
  Informacje
Kategorie informacji:

Przeczytaj także

 Honorata i pokroju
 Alicja z odzysku
 Więcej wiary w dniu dzisiejsz
 Silny wiatr
 Dzień Życzliwości 2016'
 Uwaga! Zmiana organizacji ruch
 Zbiórka karmy w ROSSMANN
 Charytatywny Festyn dla Laury
 Msza z modlitwą o uzdrowienie
 Dzielnicowi uratowali mężczy

Ostatnie komentarze
Zmainy w społeczności:
Aktualnie na stronie
Gości (2)
Zarejestrowani (0):

Nowi użytkownicy:
Egeon 26 mar 2018: 12:25
Peronia 26 mar 2018: 12:22
Wojtek1211 27 lut 2018: 21:43
Mszczepaski 01 lut 2018: 14:06
nowakm 22 sty 2018: 17:56

Ostatnie logowania:
andrzej 18 maj 2018: 08:57
punia 17 maj 2018: 00:59
Biuro Nierucho.. 16 maj 2018: 12:05
nowakm 15 maj 2018: 12:14
bgk 08 maj 2018: 17:34

Mapa użytkowników
Złotoryja tworzy bank z pracą Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Samorządy - 28 cze 2016: 10:05 - opini: 0 - dodał: Redakcja

thumb_2016062801.jpgZłotoryjski ratusz uruchomił Miejski Bank Kadr, który ma kojarzyć pracodawców z pracownikami i odwrotnie. W serwisie swoje wizytówki zamieściło już 5 firm, są też pierwsze oferty pracy. Miejski Bank Kadr to pomysł i realizacja Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Złotoryi. Inicjatywa ma na celu efektywne kojarzenie pracodawców i pracowników ze Złotoryi i bliskiej okolicy, a tym samym ułatwienie poszukiwania pracy oraz migracji pracowników. Bank ma postać portalu internetowego, który stworzony został z jednej strony dla pracodawców potrzebujących pracowników, a z drugiej – dla osób poszukujących pracy lub zamierzających zmienić aktualne stanowisko.Korzyści dla pracodawców płynące z obecności na portalu są dwojakiego rodzaju. Po pierwsze – mogą samodzielnie dodawać i usuwać oferty pracy. Po drugie – przedsiębiorca, po zarejestrowaniu się na stronie, ma możliwość utworzenia wizytówki swojej firmy, która będzie się wyświetlała w dolnej części strony głównej. Tym samym będzie bardziej widoczny dla osób odwiedzających serwis. W razie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem portalu pracodawca może liczyć na pomoc pracowników WFZiOI.

Z kolei osoby zabiegające o pracę dzięki Bankowi mają możliwość przeglądania ofert zatrudnienia z okolicy oraz kontaktowania się bezpośrednio z pracodawcą. Po zalogowaniu użytkownik otrzymuje dostęp do pełnej i aktualnej bazy ofert pracy. Poszukujący zatrudnienia będzie mógł się kontaktować z daną firmą dzięki informacjom kontaktowym: adresowi e-mail czy telefonowi do osoby odpowiedzialnej za rekrutację.

Wg danych złotoryjskiego ratusza, liczba osób zamieszkałych w Złotoryi i pracujących poza miastem, opodatkowanych PIT, wynosi 2982. W samej tylko sąsiedniej Legnicy pracują obecnie 742. – Jestem przekonany, że ci ludzie woleliby pracować na miejscu niż dojeżdżać. Stąd nasza inicjatywa. Przedsiębiorcy generalnie oczekują od urzędów, by im nie przeszkadzały w prowadzeniu działalności. W złotoryjskim ratuszu mamy jednak ludzi kreatywnych, którzy nie będą przeszkadzać, a mogą pomóc. Dlatego postanowiliśmy kojarzyć z przedsiębiorcami z miasta i regionu nie tylko tych ludzi, którzy szukają zatrudnienia, ale i tych, którzy chcą zmienić miejsce pracy – podkreśla Robert Pawłowski, burmistrz Złotoryi.

Miejski Bank Kadr został zaprezentowany podczas spotkania przedsiębiorców pod roboczą nazwą „Kontakt”, zorganizowanego przez złotoryjski UM w sali konferencyjnej pensjonatu „Przy Miłej”. Wzięło w nim udział blisko 40 osób, w tym ponad 30 przedsiębiorców, którzy poza ideą Banku mieli również okazję zapoznać się z innymi instrumentami wsparcia przedsiębiorczości. Mariusz Sinior z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej zachęcał do skorzystania z baz danych DAWG i rozwijania eksportu. Gabriela Męczyńska z Partnerstwa Kaczawskiego wygłosiła prelekcję nt. wsparcia rozwoju gospodarczego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Z kolei Leszek Cybulski z Dolnośląskiego Funduszu Regionalnego mówił o zwrotnych instrumentach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

„Kontakt” miał na celu doprowadzenie do spotkania przedsiębiorców ze Złotoryi i okolic oraz stworzenie dla nich platformy współpracy w rozwijaniu firm. Ze względu na spore zainteresowanie pierwszą edycją „Kontaktu” UM już zapowiada kolejne tego typu spotkania.
2016062801.jpg
źródło: złotoryja.pl


 Linki sponsorowane: 
Facebook MySpace Buzz Twitter


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii , ale ich autorzy. Użytkownik zamieszczający dane (informacje, zdjęcia, grafiki, komentarze) naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich może ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Użytkownik, który udostępnił jakiekolwiek dane w Portalu oświadcza, że zamieszczone dane w serwisie nie spowoduje naruszenia jakichkolwiek praw osób trzecich. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO może, w ramach obowiązującego prawa, przekazać uprawnionym organom na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań pozostające w jego posiadaniu dane identyfikacyjne Użytkowników naruszających prawo. Wszelkie komentarze naruszające te zasady będą wyłączane a konta Użytkowników je naruszające będą blokowane.

Jeżeli chcesz dodać swoją opinie, musisz się zalogować.


P      O      R      T      A      L      E            P      A      R      T      N      E      R      S      K      I      E

           

Nowości  |  Zespół  |  Współpraca  |  Prywatność  |  Prawa autorskie  |  Patronat medialny  |  O portalu  |  Kontakt  |  Reklama
Kontakt z nami we wszystkich sprawach: info@zlotoryja.info
rss1.0 rss2.0 rdf