;

https://www.facebook.com/PLAYZlotoryja

Informacje


logo
Użytkownik: Hasło:
http://zlotoryja.info/portal/informacje/?komentarz.informacja.5625
  Informacje
Kategorie informacji:

Przeczytaj także

 Honorata i pokroju
 Alicja z odzysku
 Więcej wiary w dniu dzisiejsz
 Silny wiatr
 Dzień Życzliwości 2016'
 Uwaga! Zmiana organizacji ruch
 Zbiórka karmy w ROSSMANN
 Charytatywny Festyn dla Laury
 Msza z modlitwą o uzdrowienie
 Dzielnicowi uratowali mężczy

Ostatnie komentarze
Zmainy w społeczności:
Aktualnie na stronie
Gości (2)
Zarejestrowani (0):

Nowi użytkownicy:
Egeon 26 mar 2018: 12:25
Peronia 26 mar 2018: 12:22
Wojtek1211 27 lut 2018: 21:43
Mszczepaski 01 lut 2018: 14:06
nowakm 22 sty 2018: 17:56

Ostatnie logowania:
szwarc 21 maj 2018: 06:42
andrzej 18 maj 2018: 08:57
punia 17 maj 2018: 00:59
Biuro Nierucho.. 16 maj 2018: 12:05
nowakm 15 maj 2018: 12:14

Mapa użytkowników
Samorządy walczą o organizację wyborów Miss Wersja do druku Pobierz w postaci pdf
Kultura - 10 mar 2006: 10:18 - opini: 0 - dodał: admin
Jesienią odbędą się u nas wybory samorządowe i Miss World. wóadzom miast i gmin, które chcą zaprezentować się elektoratom w objęciach egzotycznych piękności, angielscy organizatorzy przedstawili cennik. Trwa licytacja.

Wybory Miss ćwiata po raz pierwszy odbędą się w Polsce, jeszcze nie wiadomo, w jakim mieście. 120 uczestniczek konkursu przyleci 1 września. Przez miesiąc - w trakcie kampanii wyborczej do samorządów - będą odwiedzać \"najpiękniejsze miasta i najbardziej urokliwe miasteczka\".

Przywilej goszczenia miss kosztuje. Za pobyt grupy piękności organizatorzy - spłłka Biuro Miss Polonia - pobierają od samorządów \"opłatę licencyjną\" na rzecz angielskiej centrali Miss World. Gospodarz musi też opłacić przejazd, noclegi, ochronę, ubezpieczenia i pozostałe koszty pobytu finalistek oraz osłb im towarzyszących.

W cenie spacer i zwiedzanie

Licencja typu A - na trzydniowy pobyt wszystkich finalistek w mieście - kosztuje nie mniej niż 2,8 mln zł. Za te pieniądze przyjedzie też kilka ekip telewizyjnych kręcących programy \"Miss World w...\". Samorząd z licencją A może przeprowadzić wóasne wybory Miss World w którejś z proponowanych przez organizatorów kategorii: Miss Najpiękniejszych Oczu, Miss Pięknych wóosów itp.

Licencja typu B - na jednodniowy pobyt z noclegiem - kosztuje od 448 tys. zł wzwyż. Też przyjeżdża cała grupa i można organizować wóasne wybory.

Licencja C - od 224 tys. w głrę - pozwala przyjąć kilkudziesięcioosobową grupę finalistek na trzy do sześciu godzin. W cenie jest \"spacer i zwiedzanie\".

Kto da więcej

Licencje wydawać będzie warszawska spłłka Miss Polonia. Zainteresowanie samorządów jest tak wielkie, że rozpisano konkurs - piękności ugoszczą ci, którzy dadzą najwięcej i zaproponują najlepszy program wizyty.

- Chociaż termin zgłoszeą upływa dopiero pod koniec marca, już dostaliśmy pytania od 60 chętnych miast - mówi Elżbieta Wierzbicka, prezes Biura Miss Polonia. - Żeby starczyło dla wszystkich, podzielimy finalistki nawet na sześć grup, np. według kontynentów.

- To my byśmy chcieli gościć grupę z Ameryki Płłnocnej, aby wypromować nasze mistrzostwa w płukaniu złota - mówi wóodzimierz Bajoąski, sekretarz dolnośląskiej Złotoryi. wóadze tej 17-tysięcznej gminy chcą kupić licencję typu C i zorganizować spacer dziewcząt po miasteczku w towarzystwie burmistrza i urzędników.

- Sto tysięcy na licencję już mamy, na resztę szukamy sponsorów. Jak wpadną do nas dziewczyny, to telewizja pokaże wydarzenie i gmina się wypromuje, a przy okazji sponsor także - cieszy się Bajoąski. - Taka atrakcja przed wyborami warta jest zapłaty chyba dla każdego burmistrza w kraju.

Podobnego zdania są samorządowcy z Białowieży i Wieliczki, a nawet z liczącego dwa tysiące domów Krasiczyna pod Przemyślem. Choć tutejszy samorząd jeszcze wciąż telefonizuje gminę, gotów jest kupić licencję typu C. Inicjatywę popiera proboszcz miejscowej parafii ks. Stanisław Bartmiąski, wydawca \"Wieści Krasiczyąskich\": - Mamy piękny zamek, taka reklama z paniami miss też mogłaby się dobrze przysłużyć gminie - mówi. - Rzecz jasna pod warunkiem, że to by zostało odpowiednio pokazane, na poziomie.

Wierzbicka: - Namawiamy małe samorządy, żeby nie bały się wydać pieniędzy, bo przecież telewizyjne transmisje z tych wizyt będą oglądać ludzie na całym świecie.

- Finał Miss World przyciąga niewiele mniejszą uwagę niż mistrzostwa świata w piłce nożnej czy otwarcie olimpiady, ponad 2 miliardy widzów - dodaje Witold Asminowicz, wiceprezes Biura Miss Polonia.

Poznaą oszczędza, Malbork ma pomysł

Burmistrz Malborka Jan Tadeusz Wilk chce kupić licencję typu A, a najchętniej zorganizowałby finał wyborów. To kosztuje co najmniej 5,6 mln - do zapłacenia centrali Miss World - plus koszty imprezy, w tym noclegi minimum dla 2 tys. osłb z międzynarodowej ekipy. Angielska centrala wymaga, by były to łłżka w co najmniej czterogwiazdkowych hotelach w centrum miasta. Malbork nie ma takich warunków.

- Ale w specyfikacji organizacji konkursu jest napisane \"centrum miasta\" bez podania, o jakie miasto chodzi - uśmiecha się burmistrz Wilk. - Ja myślę o hotelach w centrum Gdaąska, Elbląga, Sopotu.

- Poznaą początkowo też interesował się licencją typu A, ale ze względu na koszty zamierza skorzystać z taąszego wariantu B - mówi Wierzbicka.

Według niej wariantem \"co najmniej A\" lub prawem do organizacji finału zainteresowane są wóadze Gdaąska, Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Za faworyta uważa się Kraków. - Jesteśmy najlepiej przygotowanym do tej imprezy miastem w Polsce - mówi Marcin Helbin, rzecznik prasowy prezydenta. Warszawa nie chce być gorsza: - Bardzo nam zależy na finale Miss World - mówi Tomasz Deszkiewicz, dyrektor biura promocji i rozwoju miasta. - Dziewczyny przyjadą do Polski w pewnym sensie dzięki mnie. W zeszłym roku namawiałem Elżbietę Wierzbicką, żeby przekonywała Anglików do organizacji imprezy w naszym kraju. Chociaż było duże lobby za Moskwą, organizatorzy szczęśliwie wybrali Polskę.

źródło: Gazeta Wyborcza


 Linki sponsorowane: 
Facebook MySpace Buzz Twitter


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii , ale ich autorzy. Użytkownik zamieszczający dane (informacje, zdjęcia, grafiki, komentarze) naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich może ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Użytkownik, który udostępnił jakiekolwiek dane w Portalu oświadcza, że zamieszczone dane w serwisie nie spowoduje naruszenia jakichkolwiek praw osób trzecich. Złotoryjski Portal Internetowy Zlotoryja.INFO może, w ramach obowiązującego prawa, przekazać uprawnionym organom na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań pozostające w jego posiadaniu dane identyfikacyjne Użytkowników naruszających prawo. Wszelkie komentarze naruszające te zasady będą wyłączane a konta Użytkowników je naruszające będą blokowane.

Jeżeli chcesz dodać swoją opinie, musisz się zalogować.


P      O      R      T      A      L      E            P      A      R      T      N      E      R      S      K      I      E

           

Nowości  |  Zespół  |  Współpraca  |  Prywatność  |  Prawa autorskie  |  Patronat medialny  |  O portalu  |  Kontakt  |  Reklama
Kontakt z nami we wszystkich sprawach: info@zlotoryja.info
rss1.0 rss2.0 rdf